1 چاپ هولوگرام
2 هولوگرام
3 انواع هولوگرام های امنیتی و ضد سرقت و جعل
4 انواع اسکرچ برچسب چاپ و هولوگرام
5 انواع هولوگرام
6 چاپ روی فویل آلومینیوم
7 فروش دستگاه چاپ تامپو
8 فویل پلی اتیلن
10 فویل الومینیوم
11 فروش فویل
12 فویل آلومینیوم
 

  • تلفن: 02177657182-  02177602863 

  • آدرس: تهران ، خیابان سپاه ، ابتدای خیابان حمیدرضا طاهریان (آمل سابق) ، پلاک یک

  • ایمیل: info@shabrangasia.com
Work Space

  • s0000
  • xaaaaaaaaaaaaaa

شرکت شبرنگ آسیا با استفاده از تجربه های ارزشمند موجود، تکیه بر توانمندی متخصصان متعهد ایرانی و بهره گیری از تجهیزات پیشرفته و دقیق و همگام با تکنولوژی روز هولوگرافی دنیا در تهیه و تولید انواع فویل ها و برچسب امنیتی هولوگرام و همچنین دستگاه چاپ هولوگرام گامی بلند به منظور تامین اعتبار، انحصار و امنیت تولیدات و کالاهای مصرفی مشتریان برداشته است .
ایران هولوگرام اولین تولید کننده هولوگرام در بخش خصوصی در داخل کشور تمامی توان خود را در ارائه انواع خدمات چاپ هولوگرام و تولید انواع برچسب ضد جعل هولوگرام بکار بسته است .
امید است تلاش این مجموعه جهشی موثر به سوی اعطای اعتبار ، افزایش امنیت و جلوگیری از جعل ، تقلب و کپی برداری بوده و همچنین مایه افتخار دیگری برای ایران عزیزمان باشد .
تولید و چاپ برچسب هولوگرام :
امروزه مطمئن ترین و ارزان ترین راه حل برای جلوگیری از جعل ، تقلب و سرقت و نشان دهنده اصل بودن کالا ، حافظ اعتبار اسناد و محصولات و رواج دهنده علامت تجاری آن در تمامی کشورهای پیشرفته استفاده از برچسب امنیتی هولگرام است زیرا این برچسب بعد از تولید به هیچ وجه در هیچ جای دنیا قابل کپی برداری و تکثیر مجدد نمی‌باشد.همچنین تولید هولوگرام نوعی استاندارد محسوب گردیده و به مانند ISO و سایر استاندارد ها نشان دهنده کیفیت مطلوب و مرغوبیت کالاست . همچنین جلوه زیبای آن باعث شده است که برخی از تولید کنندگان صرفاً جهت افزایش جاذبه های ظاهری و بصری کالا از این برچسب استفاده نمایند .

آشنایی با هولوگرام
اگر بخواهید یک هولوگرام را ببینید، نیازی نیست از کیف پول‌تان جای دورتری بروید! هولوگرافی ها در تمام کارت‌های اعتباری، راهنمایی رانندگی و کارت‌های شناسایی می‌بینید. اگر آنقدرها هم پیر نباشید که گواهی‌نامهٔ شما از اعتبار ساقط شده باشد، همچنان هولوگرافیک را در خانهٔ خود دارید! هولوگرام‌ها را بر روی جعبه‌های سی‌دی، دی وی دی و کالاهای استاندارد می‌بینید. متأسفانه این نوع هولوگرافی ها چندان گیرا نیستند (ولی برای جلوگیری از ورود اجناس تقلبی یا شناخت آن‌ها در بازار فروش بسیار ابزار مؤثری است). اگر آن‌ها را کمی در راستای دید حرکت دهید رنگ و شکلی که در یک راستا می‌دیدید با جهت دیگر فرق می‌کند، ولی این تغییرات در حد زیادی نیستند. هولوگرام جدای از این‌که در بازار بر روی کالاها دیده می‌شوند، به صورت پوستر یا تصاویر قهرمان‌های فیلم‌ها یا کتاب‌های کودکان و نوجوانان هم هستند.
شرکت بعد نگار در مدت زمان نه چندان زیادی توانسته است این تکنولوژی را در کشور گسترش داده و همیشه افتخار بر این بوده است که مشتریان آن رضایت کافی را از شرکت دارند. به خاطر اینکه این تکنولوژی یکی از جدیدترین فناوری های روز دنیا محسوب میشود شاید برای اکثر مردم شناخته شده نباشد ولی این موضوع نمی تواند از اهمیت آن بکاهد.

معایب استفاده از هولوگرام عمومی :
نداشتن طرح مخصوص و جعل راحت هولوگرام : همانطور که شما از این نوع هولوگرام برای کارهای خود استفاده می نمایید بسیاری از افراد دیگر نیز هستند که اجازه استفاده از این هولوگرام را دارند پس جعل هولوگرام شما بسیار بسیار راحت است .
اختصاصی کردن آن هولوگرام : شما هولوگرام عمومی را با چاپ لیزری و یا مشکی و رنگی برای خود منحصر بفرد خواهید کرد اما باز هم جعل ان راحت و مانند هولوگرام اختصاصی نخواهد شد . ( هولوگرام چاپی ، هولوگرام طلا کوب ، هولوگرام لیزری )
توصیه میشود تنها در صورت نیاز به هولوگرام ارزان و سفارش سریع و یا زیبایی از هولوگرام عمومی استفاده شود.
تفاوت هولوگرام های عمومی بازار بهارستان یا فردوسی با هولوگرام های عمومی تمام نگار پاسارگاد هولوگرام :
هولوگرام های موجود در بازار قالبا از چین تهیه شده و غیر از در دسترس بودن مردم ایران، مردم چین و … نیز از این هولوگرام دارند اما شما بی خبر هستید .
هولوگرام های عمومی ما تولید و طراحی خود ما می باشد و در جای دیگر در دسترس نیست غیر از مشتریان ما ، پس در صورت سوء استفاده قابل پیگیری است .

29

هولوگرام چیست و چه کاربردهایی دارد؟

posted on
هولوگرام چیست و چه کاربردهایی دارد؟

New Page 1

هولوگرام چیست و چه کاربردهایی دارد؟

این واژه از دو بخش Holo به معنای همه یا تمام یک شی و Gram به مفهوم نگاشتن یا نمایاندن بصری یک شی تشکیل شده که می‌توان معادل پارسی بعد نگار یا تمام نگاررا برای آن در نظر گرفت.مردم عموماً هولوگرام را بعنوان یک برچسب نقره‌ای با ظاهری رنگین کمانی می‌شناسند که در مقابل تابش نور تغییرات نوری رتگارنی در آن ایجاد می‌شود.
اما اگر بخواهیم دقیق تر بدانیم، بطور خلاصه هولوگرام عبارت است از یک ساختار تقریباً مسطح تشکیل شده از اجزاء حدود یک مایکرون یا کوچکتر، که بر اثر نور دهی مناسب طی فرایندی پیچیده و بسیار دقیق اپتیکی بصورت یک عکس سه بعدی ایجاد می‌شود و در واقع نور منعکس شده از آن همان انعکاس از یک شی واقعی است.

امروزه پیشرفت تکنولوژی باعث شده سیستمهای کامپیوتری مدرن با استفاده از نرم‌افزار و سخت‌افزار و ابزار میکرولیتوگرافیک هولوگرامهایی با دقت، ظرافت و پیچیدگی بسیار بالا ایجاد کنند که همین امر کپی‌برداری از آن را غیرممکن ساخته است.

علم هولوگرافی :

بیشک دنیس گابور (Denis Gabor) انگلیسی را می‌بایست بعنوان پدیدآورنده علم هولوگرامی دانست؛ چرا که او در سال ۱۹۴۷ میلادی در حالی که در زمینه افزایش دقت میکروسکوپهای الکترونی فعالیت می‌کرد موفق به انجام این کشف مهم شد و در سال ۱۹۷۱ مفتخر به دریافت جایزه نوبل فیزیک شد. یافته‌های وی بناچار تا اوایل سال ۱۹۶۰ یعنی زمان اختراع نور لیزر به تعویق افتاد. پس از این تاریخ دو محقق به نامهای لایت (Emmett Leith) و اپاتنیکس (Juris Upatnieks) از ایالات متحده آمریکا و یوک (Yuri Dennis Yuk) از روسیه بطور مستقل از یکدیگر روشهای دیگری را با بهره‌گیری از نور لیزر درساخت هولوگرام به شکل امروزی کشف کردند.

آنچه که بعنوان هولوگرام می‌بینیم ثبت یک تصویر طی یک فرایند پیچیده اپتیکی است که معمولا” بوسیله نور لیزر از طریق دو فرآیند پراش نور و تداخل نور بوجود می‌آید.
این فرایند بدین صورت است که نور لیزر توسط ابزار ویژه‌ای به دو باریکه نور تقسیم می‌شود؛ یک باریکه به سمت صفحه ثبات منتقل می‌شود که به آن پرتو مرجع می‌گوئیم و باریکه دیگر که پرتو شی است پس از عبور از شی موردنظر جهت عکسبرداری به سمت صفحه ثبات هدایت می‌شود.

این دو پرتو در محل صفحه ثبات با هم تداخل می‌کنند. در این فرآیند هنگامی که قله‌های دو موج برهم منطبق می‌شوند شدت یا دامنه انرژی موج افزایش می‌یابد و زمانی که قله و دره موج دوم تطبیق می‌کند چگالی کاهش می‌یابد. تداخل سازنده وقتی رخ می‌دهد که هردو موج بطور هم فاز نسبت بهم به یک نقطه برسند و تداخل ویرانگر هنگامی اتفاق می‌افتد که امواج غیر هم‌فاز باشند. از آنجائی که این الگوی ثبت شده شامل اطلاعات دامنه و فاز باریکه تا شی است بنابراین تفاوت آشکاری با یک عکس معمولی را داشته و همین امر موجب سه بعدی بنظر رسیدن تصویر هولوگرام می‌شود.
 

Categories: | Tags: فروش انواع چسبهای صنعتی , دوطرفه , نواری , برزنتی , چسب ۱۲۳ , چسب بنر , فوئل چسبدار , چسب کارتون , چسب مایع , چسب کاغدی و غیرهطراحی , چاپ و برش چاپ , عرضه کننده انواع روزنگ , شبرنگ , استیکر , مات کن دودی , هولوگرام چیست و چه کاربردهایی دارد؟ | Comments: (0) | View Count: (252) | Return

Post a Comment