1 فویل سه لایه
2 آلومینیوم چند لایه
3 پاکت فویل سه لایه
4 چاپ روی فویل سه لایه
5 چاپ سه لایه
6 چاپ روی فویل آلومینیوم
7 فروش دستگاه چاپ تامپو
8 فویل پلی اتیلن
10 فویل الومینیوم
11 فروش فویل
12 فویل آلومینیوم
 

  • تلفن: 02177657182-  02177602863 

  • آدرس: تهران ، خیابان سپاه ، ابتدای خیابان حمیدرضا طاهریان (آمل سابق) ، پلاک یک

  • ایمیل: info@shabrangasia.com
Work Space

20

چاپ گود چیست؟

posted on
چاپ گود چیست؟

New Page 1

چاپ گود چیست؟ | شبرنگ آسیا
در سیستم چاپ گود، حروف و تصویری که روی فرم چاپ به صورت گود نقش می بندد، هنگام چاپ سیلندر مرکبی می شود و سپس در تماس با سطح چاپ شونده، مرکب را به آن منتقل می کند. شدت رنگ به عمق گودی روی سیلندر بستگی دارد. هرچه عمق آن بیشتر باشد، مرکب بیشتری می گیرد و در نتیجه شدت رنگ بیشتری ایجاد میکند. این گودی ها روی سیلندر هلیوگراور، به صورت نقاط جداگانه (سل)است. اگر در این روش سطح تنپلات یک دست و پیوسته روی سیلندر قرار گیرد، مرکب از آن می ریزد و یا به اصطلاح شره میکند. در چاپ هلیو حتی حروف بسیار نازک نیز به صورت ترام چاپ می شوند.بهترین مشخصه تشخیص این روش چاپی این است که کناره های حروف ریز ذره بین به صورت رنجه دارد دیده می شوند لبه آن ها ناصاف است.

چاپ هلیوگراور چیست ؟

سیستم چاپ هلیوگراور و یا چاپ گود یکى از بهترین سیستم هاى چاپ در دنیا محسوب مى شود. هلیوگراور(چاپ گود) عبارت است از: سیلندرهایى که طرح مورد نظر بر روى آن، به وسیلهٔ ماشین هاى لیزرى یا به وسیلهٔ شیمیایى به صورت گود ساخته مى شود. در عمل چاپ حفره ها و گودى هاى روى سیلندر پر از مرکب مى گردد و سطح سیلندر به وسیلهٔ تیغه دکتر بلید پاک و بعداً عمل چاپ انجام مى شود.
آماده سازى چاپ گود که تکامل همان کنده کارى روى فلز است امروزه بسیار پیشرفت کرده است. شاید مؤثرترین پىشرفت هاى تکنولوژى پیش از چاپ در روش چاپ هلیوگراور به وقوع پیوسته باشد. چون امروزه مجموع اسکنر و کامپىوتر، اطلاعات مربوط به تفکیک رنگ و صفحهٔ لى آت شده، توسط لیزر روى سیلندر کپى مى شود و سیلندر رنگ هاى مختلف، بدون کمترین خطا از این طریق ساخته مى شود. چاپ گود طریقه ای است که در حال پیشرفت کامل است. در حال حاضر در ایران ماشین های پیشرفته ای در حال کار است که با سیستم های کنترل انطباق که همان میزان کردن رنگ ها بر روی هم می باشد، سیستم کنترل غلظت مرکب بر روی آن ها نصب شده که می تواند حداکثر تا سرعت ۲۵۰ متر در دقیقه کار کند.

چاپ گراور (Gravure ) بیشتر برای چه کارهای استفاده می شود؟
این روش چاپی بیشتر باری چاپ کارهای تیراژ بالا و انواع محصولات چاپ بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
چاپ کاتالوگ و مجله
انواع بسته بندی های انعطاف پذیر و از جمله بسته بندی انواع شیرینی و شکلات
جعبه های مقوایی، کارتن های نگهداری مایعات و پاکت های سیگار
تمبرهای پستی
پوشش های زینتی ( مثل کاغذ دیواری و روکش های طرح چوب )


سیستم های چاپ گراور به چه صورت عمل می کند؟
گراور یکی از فرآیند چاپی گود است. بدین صورت که تصویر با استفاده از خانه های گود روی حامل تصویر (سیلندر) شکل می گیرد. مرکب حفره های گود روی سیلندر را پر کرده و تیغه داکتر بلید مرکب اضافی را از روی نواحی بدون تصویر پاک می کند. سپس بستر چاپ شونده با فشار با سطح سیلندر تماس داده شده و تحت این فشار مرکب از داخل حفره ها خالی شده و به بستر چاپ شونده منتقل می شود.مزیت چاپ گراور نسبت به سایر روش های چاپی چیست؟
مزیت اصلی گراور عبارتند از :

در صورت استفاده از سطوح مناسب، رنگ ها را با کیفیت بسیار خوبی می توان بازسازی کرد.
در طول روند تولید میزان باطله کم و کیفیت چاپی ثابت است.
در سیستم مرکب رسانی می توان از مایعات نیمه فرار استفاده کرد که برای چاپ بر روی انواع متریال مناسب بوده و بدون صرف انرژی زیادی خشک می شوند.
می توان طرح های تکراری را پشت سرهم تکرار و چاپ کرد.
سرعت تولید بالا است.
سایه های مختلف خاکستری به چه صورتی توسط چاپ گراور ایجاد می شود؟
سطح چاپ شونده را خانه هایی پر کرده اند که مساحتی یکسان اما عمق های متفاوت دارند. سایه های کختلف خاکستری ناشی از همین تفاوت عمق حفره هاست. هر چه عمق این حفره ها بیشتر باشد مرکب بیشتری را در خود جای می دهند و سایه تیره تری را چاپ می کنند.

Categories: | Tags: فروش انواع چسبهای صنعتی , دوطرفه , نواری , برزنتی , چسب ۱۲۳ , چسب بنر , فوئل چسبدار , چسب کارتون , چسب مایع , چسب کاغدی و غیرهطراحی , چاپ و برش چاپ , عرضه کننده انواع روزنگ , شبرنگ , استیکر , مات کن دودی | Comments: (0) | View Count: (184) | Return

Related

Post a Comment

  • cccc
  • cccccccc
  • ccccs

چاپ فویل آلومینیومی

مجموعه شبرنگ آسیا چاپ فویل را با بهترین کیفیت انجام میدهد
فرآیند تولید فویل آلومینیوم
این فرآیند مستلزم ریختن آلومینیوم مذاب در قالب است؛ به محض سرد و سخت شدن فلز،آن را به شکل یک بلوک جامد بزرگ در می آورند که ورق شمش (Sheet Ingot) نامیده می شود.
ابعاد ورق شمش (Sheet Ingot) بستگی به اندازه واحد DC موجود و ظرفیت رول های داغ و همچنین تا حدی آلیاژی که ریخته گری شده است، دارد.
در ریخته گری DC، فلز در کوره نگهدارنده ذوب شده و سپس تحت یک فرآیند دو مرحله ای هر گونه ذرات غیر فلزی باقیمانده میکروسکوپی و گاز حذف می شود و فلز ذوب شده در واحدهای قالب ریخته گری آب خنک ریخته می شود.
همانطور که فلز مذاب در قالب جریان می یابد، توسط جهت آب سرد که به اطراف و میان قالب پمپ می شود خنک می گردد و بدین ترتیب ورق شمش (Sheet Ingot) به تدریج در طول فرآیند ریخته گری، که حدود سه ساعت طول می کشد به صورت جامد در می آید.
در این مرحله سازنده نظارت مداومی بر درجه حرارت، سرعت و جریان آب دارد تا هر ورق شمش (Sheet Ingot) با بالاترین کیفیت خود تولید شود. هر ورق شمش (Sheet Ingot) می تواند تا 20 تن وزن داشته و بین 600- 500 میلی متر ضخامت، دو متر عرض و هشت متر ارتفاع باشد. یک ورق شمش (Sheet Ingot) هجده تنی آماده شده دارای حجمی معادل یک میلیون قوطی آلومینیومی نوشیدنی است.
در این فرآیند، متغیرهای مهمی مانند دما، سرعت و جریان آب با دقت مدیریت می شوندو ترکیبات شیمیایی فلز و نظافت در هر یک از ریخته گری ها به دقت مورد آزمایش قرار می گیرند. هنگامی که ریخته گری DC کامل شد، ورق شمش ها (Sheet Ingot) به نورد Hot Rolling منتقل می شوند.
مرحله Hot Rolling
مرحله Hot Rolling برای تبدیل شمش های ورقه ای (Sheet Ingot) به کویل هایی با دمای مناسب برای فرآیند Cold Rolling انجام می گیرد.
دقت کنترل شده در مرحلۀ Hot Rolling این اجازه را به سازنده می دهد که خواصی را تولید کنند که نتیجۀ محصول نهایی مطابق استاندارد ساخت برتر شود و محصول پیشرفته ای را ارائه دهد.
شمش های آلومینیوم به طور مستقیم از ریخته گری سرد جا به جا می شوند و در اتاق دما خنک می شوند. سازنده با استفاده از شیوه های Milling (نورد) دقیق به ارائه قالبهایی با بهترین سطح برای رول کردن می پردازد.
ابتدا شمش ها به تخته برش (Slab Saw) برده می شوند، که اضافات شمش ها را حذف و کیفیت سطح آن را افزایش دهند.
سپس برش دهنده لایۀ سطح کل شمش (Ingot) را از بین بردن اکسیدهای سطحی و حصول اطمینان از یکنواختی آن به منظور داشتن کیفیت بالا سطح خارجی شمش (Ingot)، از بین می برد.
سپس شمش به کوره فشار فرستاده می شود، که آن را آنقدر گرم می کند که به یک نقطه بالاتر از دمای تبلور مجدد آن (حدودc 500 ) برسد تا آن را برای مرحلۀ Hot Rolling آماده کند. این فرآیند Annealing نام دارد و این اجازه را می دهد تا ترکیبات آلیاژهای مختلف جزء اصلی خود را در سطح شمش (Ingot) توزیع و پراکنده کنند که در نهایت تفاوت در ساختار جزئی و حصول اطمینان از ساختار همگن در شمش پدید می آید.
در نهایت ورق شمش ها (Sheet Ingot) را از پشت و رو بین غلطک های یک نورد گرمایی (Breakdown lot mill) عبور می دهند که باعث کاهش ضخامت ورق شمش (Sheet Ingot) می شود تا به باریک نواری شود که مناسب برای Cold Rolling باشد.
نوردهای گرم (Hot Mills) پیاپی برای تضمین کویل ها در جهت یکنواختی مورد استفاده قرار می گیرندکه برش دقیق و سطح کپی بالایی را دارا هستند. از فرآیندHot Rolling کویل های به مرحله Cold Rolling فرستاده می شوند.
جایی که کویل ها برای سنجش نهایی دما و خواص مکانیکی خود هدایت می شوند تا با توجه به نیازهای مشتریان برای برنامه های دقیق کاربردی آنها مورد استفاده واقع شوند.

موارد استفاده

- بسته بندی بلیستر دارویی و غذایی
- بسته بندی استریپ دارویی و غذایی
- بسته بندی محافظ صنایع غذایی و لبنی
- ساشه های آلومینیومی

ساخت

شرکت شبرنگ آسیا با بهره گیری از ظرفیت تولید روزانه بیش از 8,000,000 لید آلومینیوم و 5 تن رول فویل و 3 تن BOPP به اندازه ها و اشکال مختلف و همچنین تولید لیوان های PP جهت رفع نیازشرکت های لبنی داخلی و خارجی ، یکی از بزرگترین و معتبرترین کارخانجات فویل آلومینیوم در ایران معرفی می گردد..

توضیحات

فویل آلومینیوم سخت که یک طرف آن توسط لاک با سیل پذیری بالا پوشش داده شده است و طرف دیگر آن طبق در خواست و سفارش مشتری چاپ شده است و با محدوده ضخامت 20 الی 40 میکرون برای بسته بندی بلیستر اقلام دارویی , غذایی و لبنی ایده آل می باشد.